sportovyrybar.sk

Fenix nabíjacie svietidlo e28r

Obľúbený a akčný produkt Fenix nabíjacie svietidlo od známeho výrobcu FENIX ľahko nájdete u nás teraz až neuveriteľne lacno! Teraz len za 64,90 EUR.
EAN: 6942870307503
Fenix nabíjacie svietidlo
Overiť dostupnosť »
Značka: FENIX
64,90 EUR

Popis produktu

Vysoký výkon a dosvit dosahuje vďaka osadeniu najmodernejšej LED Luminus SST-40. Súčasťou balenia je aj nabíjací 18650 Li-ion akumulátor s kapacitou 3400 mAh, ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor. Alternatívne však možno svietidlo napájať aj dvoma jednorazovými CR123A batériami. Fenix E28R disponuje šiestimi rôznymi režimami svietenia, ktoré umožnia voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 73 hodín), nechýbajú ani stroboskopické záblesky pre krízové situácie. Svietidlo je napájané digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Nechýba ani indikácia stavu nabitia batérií. Tento model je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú najlepší pomer veľkosti, ceny a výkonu.
Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametre svietidla Fenix E28R •Je použitá najmodernejšia výkonná LED Luminus SST40 so životnosťou 50000 hodín. •Šesť režimov svietenia: 1500 lúmenov (2,1 hodiny) -> 800 lúmenov (2,5 hodiny) -> 350 lúmenov (6 hodiny) -> 150 lúmenov (17,25 hodiny) -> 30 lúmenov (73,5 hodín) ) -> stroboskop (1500 lúmenov) •Ochrana proti prehriatiu: po 1 minúte prevádzky na najvyšší režim 1500 lúmenov svietidlo samé postupne počas 30 sekúnd zníži výkon na 900 lúmenov. •Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 3400mAh. •Digitálne regulované pre konštantný jas, indikácia stavu nabitia batérie. •Ako náhradný akumulátor je možné dokúpiť ľubovoľnú nabíjaciu Li-ion batériu typu 18650 s vystúpeným plusovým pólom. •Na napájanie je možné alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123A (nesnažte sa ich vo svietidle dobíjať). •Ochrana proti náhodnému vloženiu batérie obrátene (prepólovanie). •Rozmery 10,9 cm (dĺžka) x 2,65 cm (priemer hlavy) x 2,26 cm (priemer tela). •Váha 66 gramov (bez batérie), 115 gramov vrátane akumulátora. •Unikátny kolimátor pre perfektný široký svetelný kužeľ s dosvitom 200 metrov (9433cd). •Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, odolný povrch – Type III hard anodized. •Bočné tlačidlo je vybavené indikačnou diódou. •Odnímateľná oceľová spona. •Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter. •Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre stroboskop a pri vypnutí v najvyššom režime sa nabudúce zapne v druhom najvyššom režime). •Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu. •Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre). •K svietidlu je priložená šnúrka na zápästie, akumulátor Fenix ARB-L18-3400, nabíjací USB-C kábel, náhradný o-krúžok. •K svietidlu je možné ďalej dokúpiť difuzér AOD-S V2.0, popruh Fenix ALD-05 pre použitie svietidla na prilbe, USB adaptér do elektrickej siete, USB adaptér podporujúci rýchle nabíjanie, USB adaptér do auta, držiak na bicykel, špeciálny držiak Fenix na koleso či držiak svietidla na cyklistickú prilbu BikeBlock, puzdro ALP-10S a otočné puzdro AB02.
Použitie
Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Na zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo zhruba 0,5 sekundy. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať stlačením bočného tlačidla. Stroboskop je možné aktivovať podržaním tlačidla po dobu 1,2 sekundy. Krátkym stlačením sa stroboskop vypne. Ovládacie tlačidlo je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine – dvakrát rýchlo (v rozsahu 0,5 sekundy) stlačte ovládacie tlačidlo. Pre odomknutie tlačidlo opäť dvakrát rýchlo stlačte.
Ochrana proti prehriatiu: po 1 minúte prevádzky na najvyšší režim 1500 lúmenov svietidlo samé postupne počas 30 sekúnd zníži výkon na 900 lúmenov. Pokiaľ svietidlo presiahne teplotu 60°C začne každých 10 sekúnd znižovať výkon o 5% pokiaľ sa teplota neustáli na bezpečnej úrovni alebo výkon zníži na 350 lúmenov. Po poklese teploty na bezpečnú úroveň začne svietidlo automaticky zdvíhať výkon.
Nabíjanie: odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora na boku svietidla a zapojte priložený kábel do svietidla (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača, alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Po nabití svietidla opäť dôkladne utesnite nabíjací konektor pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny pri použitých 2A zdrojoch. V núdzi je možné svietidlo používať aj počas nabíjania, dostupný však bude len režim 30 lúmenov a doba nabíjania sa predĺži.
Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (svietidlo musí byť vypnuté) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Pokiaľ indikačná dióda svieti zeleno je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapac