sportovyrybar.sk

Fenix nabíjacie led svietidlo lr40r v2.0

Unikátny a obľúbený tovar Fenix nabíjacie led svietidlo od spoločnosti s úžasnou reputáciou FENIX ľahko môžete zohnať momentálne na našich stránkach naozaj výhodne. Lacno za 299,90 EUR.
Fenix nabíjacie led svietidlo
Overiť dostupnosť »
Značka: FENIX
299,90 EUR

Popis produktu

Svojho výkonu dosahuje pomocou jednej prémiovej LED Luminus SFT-70 a šestnástich LED Lumileds HL2X, ktoré sú napájané z interného vysokoprúdového Li-ion akumulátora s kapacitou 54 Wh (5000 mAh /10,8 V). Akumulátor sa dobíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor. Svietidlo sa ovláda otočným voličom, ktorým je možné vyberať medzi svietením širokým kužeľom (až 12000 lm) a diaľkovým reflektorom (až 3000 lm), prípadne ich kombináciou (15000 lm dohromady). Navyše je k dispozícii stroboskop a SOS pre núdzové situácie.
Svietidlo je vybavené piatimi indikačnými LED, ktoré ukazujú stav nabitia akumulátora. Navyše je možné svietidlo núdzovo použiť aj ako powerbanku a nabíjať z neho ďalšie USB zariadenia. Aj napriek obrovskému výkonu si svietidlo uchováva prekvapivo kompaktné rozmery, dĺžka je iba 17,5 centimetra a hmotnosť je 843 gramov vrátane akumulátora. Toto vyhľadávacie svietidlo je vhodné napríklad pre ostrahu veľkých areálov, služobné použitie či prieskumné a záchranné operácie a pre všetkých nadšencov do svietidiel. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametre: •Svetelný zdrojom je jedna výkonná LED Luminus SFT-70 a šestnásť LED Lumileds HL2X so životnosťou 50000 hodín. •Celkom 16 režimov svietenia: Diaľkový kužeľ: 3000 lúmenov (3 hodiny) -> 1500 lúmenov (3,7 hodiny) -> 500 lúmenov (14,1 hodiny) -> 10 lúmenov (177 hodín). Široký kužeľ: 12000 lúmenov (2,5 hodiny) -> 8000 lúmenov (2,5 hodiny) -> 3000 lúmenov (3 hodiny) -> 1000 lúmenov (11 hodín) -> 100 lúmenov (50 hodín). Kombinovaný kužeľ: 15000 lúmenov (2,5 hodiny) -> 10000 lúmenov (2,5 hodiny) -> 5000 lúmenov (2,67 hodiny) -> 1500 lúmenov (6 hodín) -> 300 lúmenov (25 hodín). Zábleskové režimy: Stroboskop (15000 lúmenov) -> SOS (500 lúmenov). •K napájaniu používa vysokoprúdový vstavaný Li-ion akumulátor s kapacitou 5000 mAh/10,8 V (54 Wh). •Nabíjanie cez USB-C s podporou rýchlonabíjacích protokolov PD2.0 a QC2.0. Doba nabíjania cca 4 hodiny podľa použitého zdroja. •Digitálna regulácia výkonu, ochrana proti prehriatiu. •Stredový diaľkový reflektor aj kombinovaný režim oboch reflektorov ponúkajú dosvit až 900 metrov (203 568 cd), široké reflektory dosvietia až na 340 metrov (28189 cd). •Elektronika je vybavená ochrannou funkciou proti príliš hlbokému vybitiu akumulátora, pri poklese napätia pod určitú hranicu automaticky prepne do nižšieho režimu výkonu. •Indikácia stavu nabitia akumulátora. •Rozmery 17,5 cm (dĺžka) x 5,5 cm (priemer tela) x 8,2 cm (priemer pri reflektore). •Hmotnosť 843 gramov. •Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, reflektor je doplnený o úderný ráfik. •Odolný ťažko poškriabateľný povrch – Type III hard anodized. •Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter. •Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 4 hodín). •Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom. •Schopná samostatne stáť na plochom mieste a slúžiť ako sviečka. •Súčasťou balenia je nabíjací kábel USB-C, puzdro na opasok a pútko na zápästie. •K svietidlu je možné ďalej dokúpiť USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta a farebný USB-C kábel.
Použitie:
Svietidlo má otočný volič, ktorý má štyri polohy: vypnuté – zapnutý diaľkový kužeľ – zapnutý široký kužeľ – zapnutý kombinovaný kužeľ. Pokiaľ je otočný volič v polohe zamknuté, jeho otočením do príslušného módu svietidlo rovno zapnete – diaľkový reflektor na najnižšom režime, široký reflektor a kombináciu oboch v poslednom použitom režime. Krátkymi stlačeniami stredového tlačidla sa cyklicky prepínajú výkonové režimy príslušných reflektorov. Stroboskop sa zapne podržaním stredového tlačidla po dobu aspoň 1,2 sekundy, ďalším krátkym stlačením sa prepne na SOS a ďalším stlačením sa vrátite do posledného zvoleného režimu stáleho svietenia. Pokiaľ otočný volič nie je v polohe zámku, tak svietidlo vypnete a zapnete podržaním stredového tlačidla po dobu cca 0,5 sekundy.
Ovládacie tlačidlá je možné uzamknúť prepnutím otočného voliča do polohy zámku, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine.
Senzor priblíženia v reflektore automaticky zníži výkon na 50 lúmenov, keď sa svietidlo priblíži k nejakému objektu na menej ako cca 6-8 centimetrov (zabráni poškodeniu objektu silným svetlom a oslneniu odrazeným svetlom). Túto funkciu je možné zapnúť/vypnúť podržaním stredového tlačidla po dobu aspoň 10 sekúnd pri odomknutom svietidle.
Nabíjanie – odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a zapojte kábel do USB-C konektora vo svietidle. Indikačné LED budú blikať zľava doprava a ukazovať stav nabíjania. Akonáhle zostanú všetky svietiť, svietidlo je plne nabité. Počas nabíjania je možné zapnúť iba široký kužeľ v najnižšom režime 100 lúmenov. Po dokončení nabíjania konektor dôkladne utesnite pomocou gumovej krytky. Na nabíjanie je možné použiť nielen bežné USB adaptéry a powerbanky, ale aj adaptéry pre rýchle nabíjanie s p