sportovyrybar.sk

Fenix e star svietidlo s dynamom

Tento lacný tovar Fenix e star svietidlo od našej známej značky FENIX je možné nakúpiť na našich stránkach lacno! Vo skvelej akcii za 39,90 EUR.
Fenix e star svietidlo
Overiť dostupnosť »
Značka: FENIX
39,90 EUR

Popis produktu

Ceruzkový NiMH akumulátor s nízkym samovybíjaním a kapacitou 1300 mAh sa nabíja vo vnútri svietidla pomocou USB-C konektora. Vďaka nemu dokáže svietidlo vyvinúť krátkodobo výkon až 100 lúmenov. V núdzovej situácii je možné ako zdroj energie využiť zabudované dynamo poháňané pákou, ktorá sa jednoducho stláča prstami. Dynamo nabíja čiastočne NiMH akumulátor, ale hlavne vstavaný superkondenzátor, ktorý dokáže na jedno nabitie (cca 15-20 sekúnd stláčanie dynama) dodať energiu až pre dve minúty svietenia. Pri napájaní dynamom je tak potom výdrž svietidla teoreticky nekonečná a závisí len od výdrže vašej ruky. Svietidlo tak môže fungovať aj bez vloženého akumulátora, ten je možné v prípade núdze nahradiť aj bežnou ceruzkovou AA batériou. Fenix E-STAR je výborné záložné svietidlo do podmienok, kedy nebudete mať dlhodobo prístup k elektrickej sieti ani náhradným batériám.
Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
 
Parametre dynamo svietidla Fenix E-STAR •Kvalitná LED dióda so životnosťou 50000 hodín •Štyri režimy výkonu pri napájaní z AA akumulátora 1300 mAh: TURBO 100 lúmenov (po dobu držania tlačidla) -> 20 lúmenov (10 hodín) -> 3 lumene (60 hodín) -> 1 lumen (120 hodín). •Dva režimy výkonu pri napájaní iba z kondenzátora: 3 lumene (50 sekúnd) -> 1 lumen (2 minúty). •Napájanie zaisťuje jeden NiMH akumulátor veľkosti AA s kapacitou 1300 mAh a minimalizovaným samovybíjaním. V prípade potreby je možné nahradiť bežnou ceruzkovou AA batériou. •Vstavaný super kondenzátor akumuluje energiu z dynama – svietidlo svieti až dve minúty aj bez vložených batérií a bez poháňania dynamom. •Dobíjanie akumulátora cez USB-C kábel. •Nabíjanie kondenzátora aktiváciou dynama opakovanými stlačeniami páky rúk. •Dosvit až 40 metrov (400 cd). •Ochrana proti prehriatiu. •Vodeodolná podľa štandardu IP24 (dážď). •Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter. •Rozmery 135 x 54 x 24 mm. •Hmotnosť 128 gramov (vrátane akumulátora). •Súčasťou balenia je svietidlo, GP NiMH 1300 mAh akumulátor, pútko na ruku a dobíjací USB-C kábel.
Použitie
Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.
Pre zapnutie svietidla posuňte obdĺžnikový spínač do prednej pozície, svietidlo sa tým rozsvieti vždy na najnižší výkon. Posunutie opačným smerom svietidlo zase vypne. Pre zmenu intenzity jasu svietidla stlačte za zapnutého stavu štvorcové tlačidlo. Tým sa svietidlo prepne do ďalšej úrovne výstupného výkonu. Pre aktiváciu turbo režimu 100 lúmenov podržte štvorcové tlačidlo viac ako 0,5 sekundy. Po uvoľnení tlačidla sa svietidlo vráti do posledného použitého režimu svietenia.
Ochrana proti prehriatiu – po minúte prevádzky na najvyšší turbo výkon sa svietidlo prepne do nižšieho režimu.
Nabíjanie NiMH akumulátora – odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora na boku svietidla a zapojte priložený kábel do svietidla (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača, alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania svieti indikačná LED pri tlačidle červeno a po plnom nabití sa rozsvieti zeleno. Po nabití svietidla opäť dôkladne utesnite nabíjací konektor pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny pri použití 1A zdroja. V núdzi je možné svietidlo používať aj počas nabíjania, dostupný však bude len režim 20 lúmenov a doba nabíjania sa predĺži.
Napájanie dynamom – v prípade vybitého akumulátora je možné na napájanie svietidla využiť zabudované dynamo poháňané pákou, ktorá sa jednoducho stláča prstami. Dynamo nabíja čiastočne NiMH akumulátor, ale hlavne vstavaný superkondenzátor, ktorý dokáže na jedno nabitie (cca 15-20 sekúnd stláčanie dynama) dodať energiu až pre dve minúty svietenia. V prípade, že je superkondezátor nabitý, dobíja dynamo pomaly aj vložený akumulátor. Plné nabitie vybitého akumulátora dynamom by však vyžadovalo cca 20 hodín stáleho stláčania dynama.
Upozornenie •Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka. •V prípade použitia jednorazovej ceruzkovej batérie ju zo svietidla vyberte, pokiaľ ho nebudete dlhšiu dobu používať, alebo pokiaľ je batéria vybitá. Zabránite tým vytečeniu batérie a následnému poškodeniu svietidla. •Batériu vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla.
Záruka
Záruka dva roky.
Max výdrž 120 hod Napájanie 1x AA, Interný akumulátor, USB dobíjanie Počet režimov 4 Farba svetla Denná biela (5500-6500 K) Vodotesnosť IP24 (mierny dážď) Svetelný zdroj SMD diódy Hmotnosť 128 g