sportovyrybar.sk

Fenix nabíjacie led svietidlo ld15r

Kvalitný a žiadaný tovar Fenix nabíjacie led svietidlo od výrobcu so zárukou kvality FENIX získajte u nás za neuveriteľne nízku cenu! Aktuálne stojí u nás 57,65 EUR.
Fenix nabíjacie led svietidlo
Overiť dostupnosť »
Značka: FENIX
57,65 EUR

Popis produktu

Napája ju jeden nabíjací akumulátor typu RCR123A, ktorý sa dobíja priamo vo svietidle cez micro-USB konektor, alternatívne je možné na napájanie použiť aj jednorazovú lítiovú batériu CR123A. V ovládacom tlačidle je navyše indikačná LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy dobiť akumulátor. Koncovka svietidla je magnetická, takže ju možno ľahko uchytiť na čokoľvek železného. Navyše je svietidlo vybavené obojsmernou multifunkčnou sponou. LD15R disponuje siedmimi rôznymi režimami osvetlenia, ktoré umožnia voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 110 hodín). Svietidlo je napájané digitálne kontrolovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).
Fenix LD15R (pôvodne nazvaná Fenix UC09) je svojimi vlastnosťami predurčená, aby slúžila ako pracovné svietidlo, služobné svietidlo zavesené na vrecku alebo popruhu a ďalej ako baterka pre každodenné použitie v domácnosti a na cestách.
Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametre svietidla Fenix LD15R •Je použitá prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálnym odtieňom svetla (4500 K) a životnosťou 50000 hodín a červená LED Everlight. •Sedem režimov svietenia: 500 lúmenov (1,3 hodiny) -> 150 lúmenov (2,8 hodiny) -> 30 lumenov (13,3 hodiny) -> 3 lumene (110 hodín) -> červené svetlo 4 lumene (30 hodín ) -> červené blikanie 4 lumene -> SOS • Merané s Li-ion akumulátorom Fenix RCR123A s kapacitou 700 mAh (súčasť balenia). •Digitálne regulované pre konštantný jas. •Ochrana proti prehriatiu: prevádzka na najvyšší režim je obmedzená na 5 minút v kuse, potom svietidlo samé zníži výkon na 200 lúmenov. •Plynulý svetelný kužeľ s dosvitom až 85 metrov (1800 cd) •Na napájanie slúži 1x Li-ion akumulátor RCR123A/16340, ktorý je súčasťou balenia. V núdzi je možné použiť aj jednorazovú CR123A batériu, ale samozrejme ju nemožno vo svietidle nabíjať. •Ochrana proti náhodnému vloženiu batérie obrátene (prepólovanie). •Rozmery 7 cm (dĺžka) x 1,9 cm (priemer tela). •Váha 57,5 gramov (vrátane akumulátora). •Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6, odolný povrch – Type III hard anodized. •Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre červené režimy). •Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 metra. • Magnetická koncovka – svietidlo je možné uchytiť na čokoľvek železného. •Nabíjanie cez micro USB konektor. •Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút). •Súčasťou balenia je nabíjací USB kábel, Li-ion akumulátor Fenix ARB-L16 700 mAh, oceľová spona, púzdro, náhradná krytka nabíjacieho konektora a náhradný o-krúžok. •K svietidlu je možné dokúpiť popruh, s ktorým je možné svietidlo používať ako čelovku a tiež USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta alebo náhradný akumulátor RCR123A s micro-USB konektorom či náhradný akumulátor s vyššou kapacitou 800 mAh. •Svietidlo je možné prirobiť na riadidlá držiaky Lockblock a Bikeblock.
Produktové recenzie
Najmä všestranosť tohto svietidla si zamiloval Milan Gígel, tester portálu Prakticky.sk a bez váhania ho pridal do svojho EDC vybavenia (EDC – Every Day Carry – pre každý deň).
Použitie
Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.
Pre zapnutie a vypnutie podržte tlačidlo pol sekundy. Ďalšími stlačeniami tlačidla môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať medzi režimami bieleho svetla 3 – 30 – 150 – 500 lúmenov. Na prepnutie medzi režimami červeného a bieleho svetla pridržte bočné tlačidlo zhruba 1,2 sekundy. V móde červeného svetla je možné prepínať krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky medzi režimami červeného svietenia, blikania a SOS.
Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Pokiaľ indikačná dióda svieti zeleno je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity batérie.
Nabíjanie: Odklopte gumový kryt micro USB konektora na boku svietidla a pomocou priloženého USB kábla ho zapojte do počítača, powerbanky, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom. Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Po nabití svietidla opäť utesnite nabíjací konektor pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 1,5 hodiny. V núdzi je možné svietidlo používať aj počas nabíjania, dostupný však bude len režim 30 lúmenov.
Upozornenie na vybitý akumulátor (funkčné iba s RCR123A) – svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu a každé tri sekundy zabliká.
Upozornenie •Nerozobera