Dva dni na Kráľovej

1.Deň – Je ráno 8 hodín prichádzame k vode, na hladine Kráľovej nie je ani jedna vlnka, hladina pripomína zrkadlo. Popri nadväzovaní woblera som si všimol temný tieň, bol to boleň, odhadom asi 60cm, rýchlo som popadol udicu a wobler mu potiahol okolo hlavy v tom momente ryba začala krúžiť okolo nástrahy a potom to prišlo boom boleň schmatol wobler a už som rybu ani wobler nevidel karabínka zlyhala. Bohužiaľ aj takéto veci sa stávajú...

WoblerNajúspešnejší wobler Frenzy flicker Shad

Pri love boleňa je potrebné byť úplne nenápadný a niekoľko minút sa nehýbať a čakať. Podľa mojich skúseností sa čakať vypláca, vždy príde ryba, aj keď niekedy menšia, ale príde!

 Po vypustení prichádza dlhé čakanie ale nič neprichádza ,začal sa zdvíhať vietor a vtedy som si povedal, že skúsim ponaháňať ostriežov a zubáčikov, wobler som vymenil sa gumenú nástrahu berkley riple shad (zelený). Po približne 20 náhodoch prichádza úder o palicu. Prekvapilo ma, že záber od cca 15 cm ostrieža prišiel na 10cm gumenú nástrahu.

Ostriež zelenkavý II.

Ostriež zelenkavý II.

Po približne 2 hodinách bez záberu som sa rozhodol že prejdem na breh z obrovskými balvanmi vedľa priehrady, prejsť sa oplatilo po prvom náhode to zobral ostriež 25 cm, hneď po vypustený to zobral zubáčik 27cm.

Keď sa začalo zotmievať rozhodli sme sa začať loviť na potápave woblery ale ryby nereagovali. Wobler sme zmenili naspäť na gumu ale tento raz sme skúsili twistre bielej farby... Ryby už nie sú aktívne, preto sme cez noc dali prednosť kaprárine a občas sme skúsili prívlač ale do rána ani jeden záber.

2.Deň – Budík som si nastavil na 05:20, aby som si posledný deň v týždni užil naplno. Slnko je práve na obzore, keď vtom začujem zaloviť boleňa, zobral som udicu, naviazal som hore spomínaný wobler Frenzy a začal som prečesávať vodu, keď vtom mi niečo začalo ťahať udicu z ruky, po 7 minútach zdolávania mám rybu v podberáku je to boleň, dlhý 68 cm. Bol som veľmi šťastný pretože to bol môj prvý boleň na prívlač. Po chvíľke radosti som rybu pustil do svojho živla.

Boleň dravý I.

Boleň dravý II.

Celý deň prebiehal ako ten prvý kopec ostriežov a zubáčikov. Rozhodol som sa zmeniť nástrahu. Z woblerov som prešiel na železo a plech- čiže plandavky a rotačky a výsledok sa trochu zmenil. Ulovil som aj sumca 49cm, domáce plandavky nikdy nesklamú 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Berkley vlasec nanofil fluo žltá 125 m-priemer 0,10 mm / nosnosť 5,732 kg

16.90 €
Shop

Delphin navijak tempo 20

22.60 €
Shop

Rapala wobler bx swimmer 12 cm 22 g s

12.19 €
Shop

Jet fish dip mystery 200 ml-pečeň-krab

9.19 €
Shop

Jp cat fish vábnička jp 07

23.04 €
Shop

Saenger iron trout blyskáč gentle spoon wbb - 1,3 g

2.62 €
Shop