Drženice

| 12.4.2012 | 2 213 x |
Drženice
Pridať hodnotenie

Dobrý deň rybári !

Tento článok bude o čare chyť a pusť, či už revírov alebo samotného vnímania tohto hesla :)

Celý rok som na ryby behal po našich domácich revíroch ako aj zväzových , žiaľ , bez väčšieho úspechu a tak som si jedného rána povedal, že zabehnem na rybačku na náš neďaleký revír s heslom “chyť a pusť”.

Bolo povinné mať háčiky bez protihrotu , dezinfekčné prostriedky a podušku. Tak s malou dušou som sa tam vybral, všetko nachystané deň vopred ráno o 8.00 som na mieste. Pol hodinové rozkladanie príprava boilies a jemné rozkŕmenie miesta či už boiliesom ako aj halibut peletami a zapísanie vychádzky do rybárskych papierov “bežná rutina”.

Na moje vytypované miesta hneď leteli montáže, nestihol som ani rozložiť podberák a mal som záber, nakoľko som bol sám, kričal som na susedov, aby mi pomohli a prvá 50ka bola na svete :) Pekne, rybu som pustil, nahodil som udicu naspäť a ako ju vkladám do parožiek prichádza razantný záber na druhú udicu, rýchlo sekám a po súboji sa na podložke trepoce 52ka , znova rovnaký priebeh akurát pri výmene boilies sa lepí swinger o druhú palicu a znova ryba, hovorím si: neuveriteľné. Znova však malá, takto to trvá asi 2 hodiny.

Susedia sú druhý deň bez záberu už naštvaní na moje odkázanie na ich pomoc a však po náramnom spotení sa s rybami od 40cm do 55 prichádza razantný záber avšak ryba sa hneď javí ako zdatný súper zdolávanie cca 10 minút z prekážok a už už je pri brehu, žiaľ, na moju smolu v kroví pri brehu “čo teraz?” Susedia sú mi už nie sú

ochotní pomôcť a ja sám bojujem s väčšou rybou.

Dušan Labát

V rýchlosti som sa rozhodol ju odtiaľ vytiahnuť silou “aj za cenu vyrezania”. Áno , áno je tam v podberáku a už na podložke! Susedia si povšimli, čo sa mi to tam trepoce a hneď dobiehajú 5ti ,no nie keď som to potreboval! Po odmeraní má presne 66cm krásny zdravý šupy, fotia ma susedia a pozerajú sa fakt ako “puci” čo som to za 3-4 hodinky postváral – samozrejme pýtajú guľky. Za asistenciu im ich pár dám…

Dušan Labát

Dušan Labát

Prúty

A tu sme už na konci !

Ako vidno, rybníky, kde sa ryba vziať nemôže majú niečo do seba tak to skúsme robiť aj na našich revíroch kde sa vziať môže. Darujme jej život , ona nám to oplatí o pár rokov!

“chyť a pusť”

S pozdravom

Dušan Labát

Štítok:

Rubrika: Všeobecne

O autorovi ()

Ak chcete, môžete pridať komentár: